Katrai krāsai ir savs raksturs. Ko par cilvēku var pastāstīt viņa apģērba krāsa?

colorful-clothes

Katrai krāsai, tieši tāpat, kā katram cilvēkam ir savs raksturs. Tās krāsas, kurām mēs atdodam priekšroku savas garderobes veidošanā, var izstāstīt par mums daudz vairāk nekā mēs domājam.

Krāsas spēku, mēs sajūtam intuitīvi. Tāpēc bieži vien, kādā noteiktā dzīvēs posmā mēs izvēlamies vienas krāsas apģērbu, bet, pēc kāda neilga laika, mūsu garderobē sāk parādīties pavisam citas krāsas apģērbs.

Citiem vārdiem sakot, mūsu mīļākās krāsas, atbilst mūsu reālajam un patiesajam “ES”. Tam raksturam, kurš mums ir vai arī tam, kuru mēs vēlamies, lai viņš mums būtu. Ja mēs gribam atstāt noteiktu iespaidu, mēs tieši tāpat, neapzināti izvēlamies vajadzīgās krāsas apģērbu.

Balta krāsa – tīrības un pilnības simbols. Kristietībā šī krāsa nozīmē svētumu, dievbijību un labvēlību. Cilvēki, kuri izvēlas baltas krāsas apģērbu parasti ir ļoti kārtīgi, godīgi un sirsnīgi, vai arī grib par tādiem izlikties.

Melna krāsa – noslēpumaina un mīklaina, simbolizē neizzināto un noslēpto. No vienas puses šī krāsa ir noliegšana, atteikšanās, drūma dzīves uztvere (melna krāsa garderobē norada uz dvēseles krīzi), no otras puses šī krāsa simbolizē stingrību. Kāpēc mēs melno krāsu uzskatām par elegantu krāsu? Tāpēc, ka sabiedrība ir pieņemts vienmēr būt atturīgiem. Uzvelkot melnu apģērbu, mēs cenšamies paslēpties, paslēpt savas jūtas, emocijas un figūras nepilnības.

Pelēko krāsu izvēlās cilvēki, kuri baidās pasaulei skaļi paziņot par savu esamību vai arī grib palikt nepamanīti. Pelēkā krāsa tiek uzskatīta par neitrālo krāsu. Šī krāsa lieliski kalpo par fonu jebkurai citai krāsai, manipulēšanai vai spēlei. Pelēkā krāsa dod spēku tiem, kuri ir vāji un viegli ievainojami.

Sarkanā krāsa uz cilvēka psihi atstāj vislielāko iespaidu. Tā norāda uz dzīvības enerģiju, vēlmi valdīt un gūt panākumus. No vienas puses, sarkanā krāsa simbolizē mīlestību, kaisli un vēlmi, no otras puses – agresiju, spiedienu un cīņu. Sarkanā krāsa palielina dzīves dinamiskumu un uzņēmību. Cilvēki, kuri baidās no šīs krāsas vai to noliedz, jūt sevī dzīvības spēku trūkumu.

Rozā krāsa – maiguma, sentimentalitātes, labsirdības un sapņošanas krāsa. Ja jums patīk apģērbs rozā krāsā, tas nozīmē, ka jums nepatīk cietsirdīga izturēšanās un vardarbība, vienalga kā tā izpaužas. Cilvēks, kurš izvēlas šo krāsu, dod priekšroku dzīvot vieglā un ērtā pasaulē, kuru viņš pats ir izdomājis. Rozā krāsa mazina agresiju un nervozitāti, tāpēc lieliski der bērniem, kuri ir nervozi un kuriem ir grūti “saņemt sevi rokās”.

Zilā krāsa ir debesu, miera, atslābināšanās un mūžības krāsa. Ja jums ir vajadzība pēc zilas krāsas apģērba, tas nozīmē, ka jums ir vajadzība pēc miera, apmierinātības un harmonijas. Zilā krāsa, bieži vien nepatīk tiem cilvēkiem, kuri ilgu laiku atrodas stresā un ir saspringuši. Šādi cilvēki, kuri izvairās no zilās krāsas, var protestēt pret jebkurām sabiedrības normām un autoritātēm.

Zaļā krāsa – neatlaidības, cietības, stingrības un noturības krāsa. Šī krāsa paaugstina pašvērtējumu. Tie cilvēki, kuri izvēlās zaļo krāsu grib būt novērtēti, baidās un cenšas izvairīties no citu cilvēku ietekmes, meklē veidus ka varētu apliecināties.