Drēbju patiesā cena

lietotas drebes un apgerba patiesa cenaApģērbs un dažādi drēbju gabali nolietojas samērā ātri, vai arī vienkārši iziet no modes un tu tos vairs nelieto. Un kur tie nonāk tad? Ja kādreiz bērnībā tu, iespējams, tos nodevi saviem jaunākajiem brāļiem, māsām vai radu bērniem, tad tagad visbiežāk šīs drēbes nonāk labdarībai vai lietoto apģērbu veikalos. Bet, kas ar tiem notiek pēc tam, notikti tevi pārsteigs. Šo procesu deretu atcerēties, kad pērc jaunas drēbes jo pat ātrais kredīts tevi neizpestīs no nākošajiem rēķiniem, ko nespēsi nomaksāt šo drēbju dēļ.

Mūsdienās lietoto apģērbu veikali ir ieguvuši milzīgu popularitāti. Nereti piedāvājums šajos veikalos nespēj apmierināt pieprasījumu, jo šie veikali piedāvā apģērbu par daudz pieņemamākām cenām, un tajos var pat atrast lielu firmu vai dizaineru apģērbus par nelielām cenā.

Veids, kā lietoto apģērbu tīkls ar nosaukumu Pestīšanas armija (Salvation Army) darbojas, ir tie vispirms izšķiro visus apģērbus, kas tiem tiek nodoti, paturot tikai tos, kuri ir ļoti labā stāvoklī, bet pārējo šī firma atdod citām labdarības organizācijām. Tālāk šie atlasītie apģērbi tiek nodoti pārdošanā. Ja kādi apģērbi šajos Pestīšanas armijas veikalos netiek nopirkti mēneša laikā, šie apģērbi atkal tiek sūtīti uz šīs organizācijas galveno centru. Šiem neizpirktajiem apģērbiem parasti ir viens no pieciem dažādiem likteņiem:

  • tie tiek nosūtīti uz citu Pestīšanas armijas filiāli;
  • tie tiek atkal nodoti citām labdarības organizācijām;
  • tos nodod audumu otrreizējās apstrādes firmām;
  • tie tiek izšķirot, un nonāk otrreizējās pārstrādes firmās, kur tie tiek pārvērti par automašīnu polsterējumu vai paklājiem;
  • vai tie tiek nosūtīti uz citām valstīm, piemēram, Āfriku.

Tas ko mēs varam iegūt, pērkot lietotus apģērbus ir tos par to patieso cenu, tā izdarot daudz gudrākus pirkumus, izvēloties apģērbus. Šādi tu vari arī ne tikai iegūt jaunākās modes tendences, kuras noteikti nākamajā sezonā vairs nebūs modē, par daudz lētāku naudu, nekā tu to būtu nopircis lielveikalā vai pat dizainera veikalā, bet arī pievienoties tiem, kuri vairāk domā par mūsu vidi un ekosistēmu, otrreiz izmantojot apģērbus un nemetot vējā tik daudz naudas un resursus, lai izgatavotu šos apģērbus.

Ideja, kuru noteikti var arī izmantot ikviens, kuram mājās ir kāds notraipīts vai, piemēram, saplēsta apģērba gabals, ir to nedaudz savādāk izmantot mājsaimniecībā. Vienalga vai tu tos pārvērt jaunos spilvenos, iepirkšanās somās vai vienkārši grīdu slaukāmajās lupatās, tas tāpat būs labāk, nekā tās vienkārši izmest un tikai vairot izmešu daudzumu pasaulē.

Tā nu patiesībā apģērbu cena nav vienkārši tas cik tu par to samaksā veikalā, tā ir gan šī apģērba īstā vērtība, gan tas, kā tu spēsi šo apģērbu izmantot un cik tu to bieži uzvilksi.