Augstpapēžu kurpes – ne tikai skaistas, bet arī ērtas

Augstpapēžu kurpes var jebkurai sievietei likt izskatīties slaidākai un staltākai, tāpēc arī tās ir tik iecienītas un atrodamas gandrīz katras sievietes skapī. Diemžēl, augstpapēžu kurpes ļoti bieži ir neērtas un rada diskomfortu. Tās berž, spiež noslogo kājas, vismaz līdz brīdim, kamēr ir jaunas un nav iestaigātas, taču, ja augstpapēžu kurpes tiek pareizi izvēlētas un nēsātas, no tā visa var arī izvairīties. Kā tad panākt, ka augstpapēžu kurpes ir ne vien skaistas, bet arī ērtas.

Pievērsiet uzmanību apavu materiālam

Lielā mērā to, cik ērti būs apavi, nosaka materiāls, no kā tie izgatavoti. Piemēram, mākslīgā āda ir nepakļāvīgāka nekā dabīgā āda. Tas nozīmē, ka apavus no mākslīgās ādas ienēsāt būs grūtāk, ja vien tie perfekti neatbilst jūsu kājas formai. Dabīgā āda piekļausies un ieņems tādu formu, kāda nepieciešama. Vēl dabīgā āda arī ir gaisu caurlaidoša. Tas nozīmē, ka kājas šādās kurpēs mazāk svīdīs un būs mazāka iespēja uzberzt tulznas. Gaisu caurlaidoši ir arī auduma apavi.

Iestaigājiet kurpes mājās

Diemžēl, pilnīgi jaunas kurpes berž ļoti bieži. Lai nenāktos palikt pusceļā, vai turpināt gaitas ar basām kājām, mēs ieteiktu ienēsāt kurpes jau esot mājās. Lai ienēsāšanas procesu paātrinātu, ievelciet kurpē biezas zeķes. Tad apavs izstaipīsies un ieņems formu ievērojami ātrāk. Vēl viens triks, ko varat izmantot ir degvīna ieliešana apavā, jo arī tas veicinās vajadzīgās formas ieņemšanu. Ja tomēr apavus nav izdevies iestaigāt, noteikti nodrošinieties ar rezerves apaviem, jo jaunas augstpapēžu kurpes var būt tiešām neparedzamas.

Apstrādājiet apavu vietas, kas varētu berzt

Augstpapēžu kurpēm ir diezgan viegli noteikt tās vietas, kas potenciāli varētu berzt. Piemēram, siksniņkurpēm, visticamāk kairinošās vietas būs tieši sprādzes. Laiviņ kurpes varētu berzt papēžos vai purngalā. Šīs vietas, kur apavs vai tā elementi iegriežas ādā, ir jāapstrādā. Piemēram, sprādzes vai metāliskus elementus varat ierīvēt ar ziepēm. Laiviņu papēžos un purngalos varat ielīmēt plāksterus. Mūsdienās ir nopērkami arī želejveida spilventiņi un plāksteri, kas ielīmējam vajadzīgajās vietās, mazinot kairinājumu un atvēsinot sāpošo vietu.

Izmantojiet starpzoles un silikona ieliktnīšus

Ļoti bieži problēmas rada pārāk cieta apavu zole vai arī pārāk dziļa papēža vai purngala daļa. Tad kājas augstpapēžu kurpēs ļoti ātri nogurst un rodas grūtība staigāt. Šo problēmu gan var viegli novērst, izmantojot silikona starpzoles vai nelielus silikona ieliktnīšus, lai paceltu pēdu un palielinātu amortizāciju, kad kāja tiek likta pie zemes. Ja vēlaties uzzināt, kādas ir tieši jūsu pēdas īpatnības un atrast starpzoles, kas jums ideāli der, apmeklējiet podometru, kas veiks pēdu diagnostiku.

Apstrādājiet pēdas

Kā jau tika minēts, beršanu bieži izraisa kāju svīšana. Ja pēdas ir mitras, ir daudz lielākas iespējas uzberzt tulznas, pat tad, ja apavs ir iestaigāts un nemaz tik cieši pēdai nepieguļ. Pret kāju svīšanu palīdzēs dezodoranti vai talks. Tas arī nodrošinās to, ka pēda neslīd uz priekšu, kā tas parasti notiek, valkājot augstpapēžu apavus.